סדנת הכנה לפרישה

העבודה מהווה מרכיב מרכזי בחיינו, הפרישה מהעבודה או המעבר לקריירה שנייה  מהווה קושי מהותי לכל פורש/ת, לעיתים עלול תהליך הפרישה אף להתפתח לאירוע משברי בחייו של האדם. עליו להיפרד ממרכיבים רבים ומשמעותיים כגון: שייכות למקום עבודה בו בילה שנים רבות, מחברים ומוודאות ובטחון כלכלי. במצב זה עלול הפורש ובפרט מי שאולץ לפרוש בפרישה מוקדמת, לאבד את זהותו המקצועית, דימויו העצמי ומעמדו החברתי. תחושות אלה יכולות לגרום להתערערות הביטחון העצמי ולתחושה של ניכור, ניתוק והסתגרות.

גיל הפרישה כיום אינו מותאם לגיל התפקודי, הפורש היום אינו זקן וכוחותיו עדיין במותניו, על כן ההתייחסות לפרישה צריכה להדמות יותר למעבר קריירה, לשלב בו משמרים את החיוניות והמשמעות, לצד ההזדמנות לענות על הצרכים העדכניים של הפורש/ת במועד הפרישה.

זו הסיבה שבתחילת התהליך אנו ממליצים על מפגש אינטייק קצר בוא אנו מבררים את הציפיות, השאיפות, הרקע ומציאות החיים של ה״פורש/ת״ כדי להתאים לו/ה את התהליך: שינוי קריירה, פרישה או תהליך מותאם בין לבין.

מטרת הסדנה 

להכין את הפורש/ת לקראת השינוי הצפוי בהיבטים: מנטאלי, כלכלי והתנהגותי, להוביל ללקיחת אחריות אישית על המעבר ולהתמקד בניצול ההזדמנויות שבמעבר זה. 

התכנית מקנה כלים ומיומנויות, ידע והכוונה מקצועית, אשר יסייעו בידי הפורש/ת להתכונן נכון לפרישה ולהשתלב ב”חיים החדשים” עם מינימום משברים, כמו כן להיערך מראש ולקבל החלטות לעתיד על בסיס מערך שיקולים רחב.

משך הסדנה: 3 מפגשים בני 3 שעות כ”א = 9 שעות קבוצתיות ושעה עד שתיים אישיות.

גודל הקבוצה: 10 עד 15 משתתפים.

מבנה הסדנה

מפגש זה יתמקד בתהליכי פרידה, הכרת השלבים במעבר וכיצד להתכונן לקראתם, בניית חזון אישי לחיים לאחר הפרישה, מיפוי חוזקות והזדמנויות להמשך, גיוס מוטיבציה לתהליך ולשינוי הצפוי, הגברת המודעות לתכנון סדר היום החדש – תרבות פנאי ו”צריכת” פנאי, הזמן ל”מימוש חלומות”, בריאות, התמקמות מחודשת במשפחה. 

  • הקניית ידע אודות זכויות הפורש וההערכות הפיננסית הנדרשת – תכנון פיננסי (תכנון המס והאלטרנטיבות הקיימות לגבי פיצויים, מענקים, פנסיה), טיפים לזיהוי מלכודות של גופים פיננסיים.
  • שיקולים מרכזיים שיש להתחשב בהם בבואנו לנצל את הכספים העומדים לרשותנו. כיצד לא לפול למלכודת “העושר המדומה”.
  • מתן ארגז כלים להתנהלות כלכלית נכונה בתקופת הפנסיה המותאמת לרמת ההכנה האמיתית בשלב זה.

לחיות חיי פרישה מלאים או להישאר פעילים בשוק העבודה ובאיזה היקף ?

להישאר בעולם התוכן המוכר או לפתוח דף חדש?

שיקולים בפתיחת קריירה חדשה כשכיר.

שיקולים שיש לקחת בבואנו לפתוח ביזמות או עבודה כעצמאים הנותנים שרות.

כמו כן נעסוק בעקרונות לבניית תכנית אישית להמשך בהתאם לחזון וליעדים שהוגדרו בפגישה הראשונה.

הכוון תעסוקתי לפורשים

לפורשים המעוניינים לפתוח בקריירה חדשה.

כיום, יותר מבעבר, אנו מוצאים בשוק העבודה פורשים פעילים. פעילות זו מאפשרת להם להמשיך ולהיות משמעותיים, לזכות להערכה מהסביבה, להרגיש בעלי ערך עצמי. פעילות זו גם מאפשרת הכנסה נוספת המשמרת את רמת החיים לה היו רגילים. לאור זאת אנו מציעים תהליך של הכוונה אישית להמשך קריירה בגיל השלישי.

השלב הראשון בהכנה הקבוצתית, הכנה מנטלית לקראת המעבר ויצירת פתיחות לרעיונות חדשים. הכנת המשפחה והתמקמות מחודשת במשפחה /זוגיות.

שלב שני הגדרת יעדים לשלב הבא בחיים.

שלב שלישי תכנות ההתנהלות הכלכלית לקראת ובפרישה.

בניית תכנית פעולה להשגת היעדים לשלב הבא בחיים.

משך התהליך מותאם באופן אישי עבור כל נועץ/ת וצרכיו/ה הייחודיים.