משולש ההצלחה בקריירה

אי הוודאות הקיימת כיום לגבי המשך ההתפתחויות בשוק העבודה, איך יראה שוק העבודה בעוד 10 שנים לאור ההתפתחויות השונות (ראה מאמר בבלוג) ובעיקר לאור השינויים והאתגרים שמציבה בפנינו הטכנולוגיה המתפתחת מדי יום. במציאות זו ניהול הקריירה מחייב התייחסות אחרת.

התפתחות מקצועית:

התפתחות מקצועית כוללת את סך הלמידה והניסיון שאנו צוברים בקריירה, תואר ראשון ושני, הכשרה מקצועית, עבודה, השתלמויות ועוד.  ברור לנו כי כבר לא ניתן להתבסס רק על התואר ו/או ההכשרה שעברנו ולקוות לטוב, תקופה זו חלפה מהעולם. במציאות כיום ועוד יותר בעתיד אנו נ נדרשים להתפתח מקצועית כל הזמן.

התפתחות אישית:

המיומנויות והיכולות האישיות שלנו, הם הכלים המרכזיים באמצעותם נוכל להתמודד עם המציאות המשתנה, באמצעותם נוכל לעשות את ההתאמות המתבקשות ולהתאים את עצמנו לעולם החדש המתהווה ומשתנה כל הזמן. בעידן החדש יצליחו אלה שיהיו תקשורתיים ובעלי יכולת לנהל יחסים ותקשורת אפקטיבית במעגלי החיים השונים. אלה שיהיו יותר יצירתיים ויצליחו למצוא פתרונות טובים ושוב להתאים את עצמם. בעלי גמישות מחשבתית, בעלי יכולת לעבוד בסוגים שונים של צוותים (צוות  אורגני, וירטואלי, צוות משימה ועוד). אלה שיהיו ממותגים כמי שיכולים להביא ערך גדול לארגון, אלה שה – mindset ידחוף למסוגלות אישית.

מסוגלות אישית:

במשך כל הפעילות אנו נחזק את המסוגלות האישית שלך, את האמונה ביכולתך. ה-mindset שלך החיוני ביותר להצלחתך. תהליך בחירת הכיוון המקצועי שלך נעשה על בסיס היכולות והחוזקות שלך כפי שיתבטאו באבחון המקצועי ובשאר הפרמטרים הנבדקים. כלומר, קיים בסיס איתן לבחירות המתקבלות. על כן בכדי להצליח חיוני שתאמינ/י בהצלחתך. ה-mindset שיתקבע יקבע במידה רבה את סיכוייך להצליח. כמו כן, אנו משקיעים רבות בפיתוח תפיסה פרואקטיבית בתכנון וניהול הקריירה.

בחיים בכלל ובעיקר בניהול קריירה חובה להיות פרואקטיביים, להתבונן כל הזמן ולזהות את השינויים כבר בהתחלה, ליזום ולהתפתח בהתאמה מבחינה מקצועית ומבחינה אישית. בין אם אתם מתכננים להיות שכירים או יזמים, בכל מקרה בעידן הנוכחי אתם חייבים לחשוב ולהתנהל כיזמים.  

לראות את האופק – העולם משתנה ויחד אתו משתנים המקצועות והתפקידים השונים,  חדשות לבקרים מתפתחות טכנולוגיות המעלימות או משנות מקצועות ותפקידים. טכנולוגיות הגורמות מחד לפיטורי עובדים וסגירת מפעלים מסוימים ומצד שני פותחות אפשרויות והזדמנויות לתפקידים חדשים. אז לפני שמתחילים את התהליך, חשוב לנו לחשוף אותך לתהליכים ולמגמות שיעצבו את עולם המקצועות בעתיד, וכיצד ייראה שוק העבודה. קשה לדעת הוודאות אלו מקצועות ייעלמו בקרוב, אך אנו כן יכולים להעריך אלו מקצועות בעלי סיכון גבוה ואלו פחות. אין טעם להתחיל בתהליך בחירת מקצוע לפני שמבינים את המגמות והשינויים הצפויים בשוק העבודה. על מנת שלא תבחרו חלילה מקצוע שלא יהיה רלוונטי.

הנדסה לאחור – לאחר הגדרת מטרה ברורה לעוד 5 עד 8 שנים (באי הוודאות הקיימת היום, לא ניתן לתכנן לתקופה ארוכה יותר) ולאחר בחירת המקצוע הנשאף, אנו בונים יחד אתך לאחור תכנית פעולה מפורטת, עם משימות ולוחות זמנים  כיצד לממש  את המטרות שהגדרנו בכל אחד מקודקודי המשולש. בדיוק כפי שאדריכל תחילה מעצב את הבניין ורק לאחר מכן נכנסים לפעולה המהנדסים השונים ומכינים תוכניות מפורטות לכל תחום.

חשוב לזכור: כדי להצליח חובה לפתח את כל מרכיבי משולש ההצלחה. לא ניתן להסתפק רק בבחירת מקצוע ולקוות ששאר הדברים יסתדרו בהמשך.